Historie ČSBS

 1. před 1990

  První kontakty s TČM

  před rokem 1990

  MUDr. Ludmila Bendová již v předrevolučních letech navázala kontakty s významnými lektory z francouzské školy Evropské Univerzity SinoBiologie a s jejich pomocí se začala seznamovat blíže s tradiční čínskou medicínou.

 2. 1990

  Založení Československé SinoBiologické společnosti

  17. 11. 1990

  Československá SinoBiologická společnost byla založena 17. listopadu 1990. Zakládajícími členy tehdy byli: MUDr. Ludmila Bendová, MUDr. Michaela Lidická, MUDr. Helena Jírová, Boris David a Vladimír Lorenc.

 3. 1991

  Francouzští lektoři u nás začínají učit TČM®

  V prvních letech k nám jezdili zdarma přednášet francouzští lektoři z Evropské Univerzity SinoBiologie (díky Michelu Picardovi a Lucienu Schwendenmanovi), která se zakládala na učení profesora Leung Kok Yuena. Semináře vedené v Praze zahraničními lektory byly skvělé, ale UES měla málo lektorů, takže došlo k postupnému vyčerpání.

 4. 1999

  Zahájení spolupráce s Universitou Guangming v Pekingu

  24. ledna 1999

  Ve Francii vznikla další organizace, Institut čínského lékařství Chuzhen, která spolupracovala s Universitou dálkového studia čínského lékařství Guangming v Pekingu. Jednání s Chuzhenem a Guangmingem vedlo k uzavření trojstranné Smlouvy o spolupráci, podepsané dne 24. ledna 1999.

 5. 2000

  Založení SINBIOSu

  6. 11. 2000

  Slovenská Sinobiologická společnost je sesterská organizace ČSBS, která byla založena na Slovensku

 6. 2007

  Záhájení spolupráce s Univerzitou v Tianjinu

  2007

  Skupina našich členů byla v devadesátých letech na stáži v Tianjinu, kde se mimo jiné seznámili s MUDr. Vladimírem Načatojem. Vzhledem k tomu, že Tianjinská univerzita tradiční čínské medicíny (TUTCM) je přední čínská univerzita pro výuku zahraničních studentů, hlavně z Jižní Koreje a Ruska, tak jsou připraveni předávat své zkušenosti cizincům. Začali jsme s nimi aktivně jednat a spolupráce vyústila v roce 2007 k uzavření dlouhodobé smlouvy. 

 7. 2009

  1. pražský kongres tradiční čínské medicíny

  27. 11. 2009

  První Kongres tradiční čínské medicíny proběhl 27. až 29. listopadu 2009 s tématem „Vyčerpanost a únava z pohledu tradiční čínské medicíny"

 8. 2010

  2. pražský kongres tradiční čínské medicíny

  25. 11. 2010

  Pražský kongres tradiční čínské medicíny konaný v listopadu 2010 proběhl ve znamení 20 let tradiční čínské medicíny v Česku a na Slovensku na téma: Nemoci třetího tisíciletí a jejich léčba za pomoci čínské medicíny. Kardiovaskulární choroby, závislosti, workoholismus, alkoholismus, narkomanie, obezita, anorexie, trávicí ústrojí, pohybový aparát.

 9. 2011

  Založení Komory tradiční čínské medicíny

  8. 1. 2011

  Po ročních přípravách se 8. 1. 2011 sešla skupina zástupců praktiků, lektorů a nadšenců tradiční čínské medicíny, aby společně podepsali zakládací dokument Komory tradiční čínské medicíny. Nyní v České republice existuje organizace, která chrání zájmy křehké skupiny propagátorů TČM. Komora se zabývá dohledem nad profesionalitou a odborností praktikujících členů a klientům umožňuje kontrolu poskytované péče.

 10. 2015

  Oslava 25 let od založení ČSBS

  7. 11. 2015

  7. 11. 2015 jsme se sešli, abychom společně oslavili čtvrt století systematické činnosti v rozšiřování povědomí o tradiční čínské medicíně a popřáli si do dalších let sílu a odhodlání v této činnosti pokračovat.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.